Szkolenia dla Wolontariuszy

Z radością informujemy, że w najbliższym czasie będziemy organizować szkolenia dla wolontariuszy. Zapraszamy osoby, które chcą zaangażować się w naszą działalność na dwa rodzaje szkoleń:

• Szkolenie wstępne – 9 października 2024 r. godz. 16:00
  • Szkolenie specjalistyczna – 16 października 2024 r. (UWAGA ZMIANA GODZ. ROZPOCZĘCIA) godz. 15:00

Szkolenie wstępne – 9 października 2024 r. godz. 16:00

To szkolenie przeznaczone jest dla wolontariuszy od 13. roku życia. Podczas szkolenia uczestnicy poznają:

• terminologię związaną z wolontariatem,
  • historię i rodzaje wolontariatu,
  • główne założenia działalności wolontariackiej.

Po ukończeniu szkolenia wstępnego, wolontariusze będą mogli brać udział w pracach akcyjnych oraz zadaniach porządkowo-organizacyjnych.

[Zapisz się na szkolenie wstępne tutaj]

Bezpłatne szkolenie specjalistyczne / bezpłatny kurs opieki nad chorym w domu – 16 października 2024 r. – godz. 15:00

Szkolenie skierowane jest do wolontariuszy opiekuńczych, którzy ukończyli 18 lat. Jest ono przygotowaniem do pracy bezpośrednio z pacjentami. Szkolenie prowadzone będzie przez specjalistów, w tym pielęgniarkę, fizjoterapeutę i psychologa.

Przed rozpoczęciem pracy na oddziale, konieczne jest:

• rozmowa z psychologiem,
  • dziesięciogodzinna praktyka pod okiem koordynatora wolontariatu.

[Zapisz się na szkolenie specjalistyczne / kurs opieki nad chorym w domu – TUTAJ]

Zapraszamy do udziału! Zalecamy najpierw udział w szkoleniu wstępnym, a następnie, dla osób spełniających warunki, kontynuację w szkoleniu specjalistycznym.

Kontakt do KOORDYNATORA wolontariatu hospicyjnego: tel. 532 513 435
/ e-mail: wolontariat.hospicjum.miechow@caritas.pl