Inauguracja 22. edycji akcji Pola Nadziei już za nami!

24 września miała miejsce uroczysta inauguracja 22. edycji akcji Pola Nadziei na rzecz naszego Hospicjum. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:30 Mszą Świętą w Kaplicy Hospicyjnej, podczas której modlili się za chorych, ich rodziny oraz wszystkich zaangażowanych w opiekę hospicyjną. Następnie, uczestnicy – w tym zaproszeni goście, mieszkańcy, przedszkolaki, młodzież oraz wolontariusze – udali się do Parku Miejskiego, by wspólnie posadzić cebulki żonkili, które są symbolem nadziei.

Wspólnota i wsparcie

Podczas wydarzenia, ks. Zbigniew Wójcik, dyrektor Caritas w Miechowie, serdecznie powitał zgromadzonych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, dziękując im za obecność i zaangażowanie w akcję. Siostra Józefa Frączek, kierownik Hospicjum, podkreśliła, że coroczne sadzenie żonkili to tradycja, która nie tylko symbolizuje nadzieję, ale również pokazuje, jak silna i zjednoczona jest nasza społeczność w niesieniu pomocy osobom chorym terminalnie.

„Jesteś nadzieją” – przesłanie tegorocznej edycji

Kacper Idzik, koordynator wolontariatu, przypomniał zebranym, że tegoroczna kampania Pola Nadziei odbywa się pod hasłem „Jesteś nadzieją”. To ważne przesłanie ma na celu uświadomienie, że każdy z nas, niezależnie od wieku, sytuacji życiowej czy miejsca, w którym się znajduje, może dać nadzieję i wsparcie drugiemu człowiekowi. Akcja Pola Nadziei to nie tylko sadzenie kwiatów, ale całoroczna kampania szerzenia idei hospicyjnej, rozwijania wolontariatu hospicyjnego i zbiórki funduszy na rzecz chrych.

Sadzenie żonkili

Około godziny 13:30 uczestnicy uroczystości przystąpili do sadzenia cebulek żonkili w Parku Miejskim. Każdy obecny miał okazję symbolicznie zasadzić cebulkę, która na wiosnę zakwitnie, przypominając o ważnej inicjatywie: żonkile te staną się symbolem wsparcia dla Pacjentów hospicjum, a także dowodem naszej solidarności z tymi, którzy potrzebują pomocy w ostatnim etapie życia na ziemi.

Podziękowania i symboliczne pakiety żonkili

Na zakończenie uroczystości przygotowaliśmy dla różnych instytucji, takich jak przedszkola, szkoły i inne organizacje, symboliczne pakiety cebulek żonkili do zasadzenia w ich własnych placówkach. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w akcję, która od lat wspiera działalność hospicyjną w naszym regionie.

Inauguracja akcji Pola Nadziei 2024/25 odbyła się przy wsparciu: