Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną. W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach.
Nasze hospicjum do akcji dołączyło w 2003 roku, jednakże działania z których jesteśmy dumni rozpoczęły się w 2010 roku a co najważniejsze do dziś prowadzimy kampanię na terenach pobliskich parafii, szkół i instytucji kultury. Każdego roku na jesień sadzimy żonkile, rozpoczynając działania. Później odbywa się Bal Charytatywny, zbiórki przy parafiach, Bieg na rzecz Hospicjum i festyn w miechowskim parku miejskim- czyli nasze podsumowanie corocznych przedsięwzięć promujących wartość życia. Przełom czerwca i lipca to czas na spotkanie Krakowie wszystkich hospicjów, które angażują się w dzieło „Pola Nadziei”.
Wiosna to czas, kiedy życie w przyrodzie budzi się na nowo. Ten piękny okres przedstawiciele, wolontariusze miechowskiego Hospicjum Caritas wykorzystują, by dzielić się nadzieją życia. Ogólnopolska akcja POLA NADZIEI ma na celu przypominać o potrzebach ludzi chorych i cierpiących – zarówno tych materialnych i niematerialnych.
Pięknym świadectwem ludzkiej wrażliwości dla człowieka chorego jest zaangażowanie w akcję „Pola Nadziei” społeczności szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, klubów seniora, wspólnot parafialnych, instytucji kultury i różnych grup nieformalnych, którzy pragną wspierać dzieło Hospicjum w Miechowie.
Jak dołączyć do akcji i wspierać Hospicjum w Miechowie?
- Kontakt z koordynatorem:
- Skontaktuj się z koordynatorem akcji, Panem Kacperem Idzikiem, pod numerem telefonu 532 513 435.
- Możesz także napisać wiadomość na adres e-mail: wolontariat.hospicjum.miechow@caritas.pl.
- Organizacja sadzenia „Pola Nadziei”:
- Wspólnie z koordynatorem zorganizuj sadzenie symbolicznego Pola Nadziei. Sadzenie odbywa się jesienią.
- Hospicjum dostarcza tabliczkę z napisem „Tutaj rosną Pole Nadziei” dla hospicjum w Miechowie.
- Stałe wsparcie i udział w akcjach:
- Akcja Pola Nadziei trwa cały rok i obejmuje różne wydarzenia, happeningi oraz zbiórki funduszy na rzecz hospicjum.
- Możesz zgłaszać pomysły na nowe inicjatywy i omawiać je z koordynatorem akcji.
- Możesz liczyć na wsparcie koordynatora oraz uczestniczyć w warsztatach i pogadankach na temat idei hospicyjnej i wolontariatu w waszej szkole, przedszkolu, stowarzyszeniu, wspólnocie czy grupie nirformalnej.
- Zakończenie akcji:
- W czerwcu odbędzie się uroczysta gala i piknik w Miechowie.
Uczestnicząc w akcji, możesz cały rok aktywnie wspierać chorych i cierpiących, a także promować ideę wolontariatu w swojej społeczności.
Daty wydarzeń w kampanii POLA NADZIEI 2024/25 dla naszego Hospicjum: